Logo LoadingSvg
الازهر نسبت به تکرار کشتار مسجد ابراهیمی در فلسطین هشدار داد
آسیا

الازهر نسبت به تکرار کشتار مسجد ابراهیمی در فلسطین هشدار داد

نویسنده : محمد گوهری حمایت های انجام شده : 0

دیده بان مبارزه با افراطی گری الازهر نسبت به تکرار کشتار مسجد ابراهیم و اجرای طرح‌های اسرائیل در مسجد الاقصی هشدار داد.

دیده بان الازهر در بیست و هشتمین سالگرد کشتار نمازگزاران مسجد ابراهیمی، تأکید کرد: مسجد ابراهیمی با تمام مساحت آن وقف خالص اسلامی است و اشغالگری اسرائیل در آن هر چقدر که طول بکشد و هر چقدر که قلدری کند، هرگز این حقیقت تغییر نخواهد کرد.

الازهر از رسانه‌های جهانی خواست مسئله  اسرائیل را مورد واکاوی قرار دهند و طرح‌های خبیث آن را در حذف میراث دینی و فرهنگی فلسطینی‌ها آشکار کنند.

دیده بان الازهر نسبت به خطر اقدامات  اسرائیلی ها و تکرار آن در مسجد الاقصی هشدار داد و گفت: صهیونیست‌ها از طریق یورش شهرک نشینان به ویژه در اعیاد اسرائیلی که با اعیاد مسلمانان همزمان می‌شود، به دنبال تکرار حوادث مسجد ابراهیمی و تقسیم زمانی و مکانی الاقصی هستند و برای مهاجرت ساکنان محله‌های اطراف آن به ویژه شیخ جراح و محاصره مسجد الاقصی تلاش می‌کنند.

الازهر کشتار مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل فلسطین اشغالی را یکی از وحشیانه ترین کشتارها در تاریخ فلسطین بر شمرد و آن را شاهدی بر تروریسم اسرائیلی و وحشی بودن جنایت آن قلمداد کرد و گفت: در ۲۵ فوریه ۱۹۹۴ یکی از شهرک نشینان تروریست به نام “باروخ جولدشتاین” با ورود به مسجد، به روی نمازگزارانی که در حال سجده بودند، آتش گشود و در پی آن ۲۹ فلسطین شهید و شمار دیگر زخمی شدند و بعد آن نمازگزاران را وی را قبل از فرار کشتند.

دیده بان الازهر ادامه داد: در آن هنگام سربازان اسرائیلی درهای مسجد ابراهیمی را بسته و مانع خروج نمازگزاران و نجات خود از گلوله‌های اسرائیلی ها می‌شوند. همچنین مانع رسیدن آمبولانس به این مسجد شدند که در پی آن ۲۱ فلسطینی خارج از مسجد و در حین تشییع جنازه به شهادت رسیدند و شمار کلی به ۵۰ شهید رسید.

الازهر مصر تصریح کرد: مقامات اسرائیل  از این کشتار را بهانه‌ای برای تحقق خواسته‌های خبیث خود یافتند و از آن برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد ابراهیمی استفاده کردند که منجر به تسلط بر ۶۰ درصد از مساحت مسجد شد.

نظر کارشناس

معذرت،هیچ نظر کارشناسی وجود ندارد

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.