Logo LoadingSvg
حال و روز کودکان یمنی پس از چند سال تجاوز عربستان
آسیا

حال و روز کودکان یمنی پس از چند سال تجاوز عربستان

نویسنده : saber حمایت های انجام شده : 0

صنعا، پایتخت یمن در سومین سالگرد حمله جنگنده های سعودی به خانه دختر بچه یمنی به نام “بثینه” شاهد مراسم خاصی بود.

بر اساس آمارهای رسمی، ۷ هزار کودک یمنی در حمله های هوایی سعودی آسیب دیده اند و بیش از ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار کودک از سوء تغذیه رنج می برند.

به همین مناسبت در سومین سالگرد حمله هوایی نیروهای سعودی به منزل “بثینه”، کودک یمنی و خانواده اش، برنامه ای با عنوان “پیام کودک یمنی از لابلای ویرانه ها” در صنعا برگزار شد. در این برنامه، بثینه به عنوان سمبل هزاران کودک یمنی و کودکانی که خانواده خود را در این حملات از دست داده اند، معرفی شد.

محمد الداهیه، مسئول برگزاری این مراسم گفت: این برنامه همزمان با سومین سالگرد بمباران منزل “بثینه” برگزار می شود. این جنایت و میزان خسارات و حجم جنایاتی که حکومت سعودی در حق کودکان مرتکب می شود امروز دغدغه افکار عمومی جهان شده است.

بر اساس گزارش های وزارت بهداشت یمن، حدود ۷ هزار کودک یمنی به طور مستقیم در معرض حمله های هوایی عربستان قرار گرفته اند که در این میان سه هزار و ۵۳۴ کودک به شهادت رسیده و سه هزار و ۶۰۰ کودک مجروح شده اند. برخی از این کودکان دچار معلولیت های دائمی شده اند؛ یک میلیون و ۹۰۰ هزار کودک نیز به خاطر محاصره از سوء تغذیه رنج می برند.

شرکت کنندگان در این مراسم سکوت محافل بین المللی در قبال محرومیت کودکان یمنی از ابتدایی ترین حقوق قانونی خود مثل آموزش و بهداشت و امنیت طی ۴ سال و نیم گذشته را محکوم کردند.

نظر کارشناس

معذرت،هیچ نظر کارشناسی وجود ندارد

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *